Revolučný nanopapier Michelangelo

Fotografický papier, uvedený firmou ABEL na trh pod označením Michelangelo, je úplne novým typom papiera, ktorý svojou konštrukciou a zložením predstavuje to najlepšie, čo sa dá od vysoko kvalitného fotopapiera očakávať.

Fotopapier Michelangelo

Papier je zložený z niekoľkých vrstiev. Základ tvorí nosná podložka, ktorá zaručuje nepriepustnosť vlhkosti a to ako zospodu papiera, tak zabraňuje aj prieniku atramentu pod spodnú vrstvu. Potom nasleduje niekoľko vrstiev, ktoré majú za úlohu stabilizovať tlačovú kvapku a uzavrieť ju voči okolným kvapkám do akejsi komôrky. Horná vrstva je krycia. V prípade papiera Glossy je horná vrstva lesklá, v prípade papiera Satin je horná vrstva jemne zdrsnená.

Funkciu papiera si môžeme v jednoduchosti predstaviť ako medový plast s jednotlivými komôrkami pre každú kvapku alebo skupinu kvapiek. Komôrky sú tvorené jemnou nanoštruktúrou pórov, ktoré zaručujú pohyb atramentu dole a zabraňujú pohybu atramentu do strán.

Jedinečné vlastnosti…

Papier typu Michelangelo má skutočne jedinečné vlastnosti, ktoré nakoniec každý, kto tlačí, od papiera očakáva. Dobrý papier by mal zaschnúť ihneď po vytlačení, čo dodnes nebolo u poťahovaných papierov možné, väčšinou sa ďalšia fotografia prilepila na povrch predošlej fotografie.

Ihneď suchý

Prvá a najúžasnejšia vlastnosť papiera ABEL Premium Photo Paper je práve to, že je ihneď suchý. Pokiaľ sa pokúsite utrieť obrúskom povrch fotografie okamžite po vytlačení, povrch obrúsku zostane v prípade kvalitného atramentu úplne biely a to naozaj ihneď po dotlačení.

Ihneď odolný proti odreniu

Je samozrejmé, že povrch fotografie nieje oceľový, ale zodrieť z nej kľúčom vytlačenú fotografiu určite nedokážete. Fotografiu maximálne povrchovo poškriabete, ale bielu čiaru na povrchu fotografie, ako na bežných fotopapieroch, tak tú jednoducho neurobíte.

Za niekoľko minút je povrch fotografie odolný aj proti ohmataniu. Môžete svoje fotografie nechať kolovať kľudne na rodinnej oslave s desiatkou ľudí okolo stola – fotografie budú ako po vytlačení. Ak má niekto tak spotené ruky, že na fotografii napriek tomu zanechá svoje otlačky, tak na fotografiu jednoducho dýchnite a otlačok utrite jemným obrúskom, ako by ste utierali od otlačkov svoje okuliare. Toto obyčajný poťahovaný papier jednoducho nikdy nedokáže!

Agresívny alebo veľmi mastný krém na rukách môže nepochybne spôsobiť „tlačový efekt“ – do komôrok sa môže natlačiť krém a potom budú otlačky vidieť.

Povrch produkujúci žiarivé farby

Jednou z naozaj úžasných vlastností tohto papiera je to, že vďaka nanoštruktúre papiera nedochádza k rozpíjaniu kvapiek do strán. Vďaka tomu je výtlačok absolútne čistý a žiarivo ostrý.

Povrch je ihneď odolný proti vode

Pokiaľ fotografiu ponoríte ihneď po vytlačení do vody, nepodarí sa Vám (okrem poprašku z povrchu fotografie) ani v tom prípade atrament z fotografie zmyť. Nanoštruktúra papiera zabráni preniknutiu vody do komôrok, v ktorých je už atrament – ako by bolo „obsadené“.

Pokiaľ bude voda čistá, potom preniknutie vody do „neobsadených“ komôrok bude mať za účinok jemné stmavenie fotografie, ale akonáhle fotografia uschne a voda sa odparí z komôrok, fotografia bude mať opäť jasný povrch.

Ak namočíte fotografiu do vody, v ktorej je chlór (voda z vodovodu), budú na povrchu fotografie po uschnutí mapy z minerálov a chlóru. Tieto mapy odstránite jednoducho tak, že namočíte obrúsok – napríklad do Mattonky, snímku obrúskom „umyjete“ a vyleštíte.

Objednať fotopapier


Informačné materiály

Katalog ke stažení Na základe vašej požiadavky vám budú úplne zadarmo zaslané kompletné materiály o našej spoločnosti zahŕňajúce cenníky, detailné informácie o spoločnosti a zmluvu o dielo.

Stiahnuť katalóg Zaslať materiály poštou